Masaż Lomi Lomi
Masaż Lomi Lomi

Lomi Lomi to niezwykły masaż o prastarej tradycji i korzeniach. Masaż ten jest formą hawajskiej „pracy z ciałem”, pochodzącą z dawnych świątyń na Hawajach. Hawajscy szamani łączyli masaż ze świętym tańcem, stąd nazywa się go również masażem świątynnym.
Lomi Lomi określa się również jako "masaż troskliwych rąk”, gdyż tak właśnie wpływa na ciało. Ma delikatne, ale głębokie oddziaływanie na mięśnie, poprzez ciągły płynny ruch i nacisk. Pozwala to masowanemu na niebywałe odprężenie i po prostu poddanie się całemu zabiegowi.
Jego wspaniałym efektem jest osiągnięcie rozluźnienia i harmonii w wymiarze fizycznym i psychicznym. Osoba masowana odbiera go jako wspaniałe, relaksujące i uzdrawiające doznanie, dające uwolnienie od zmartwień i stresu.

 

Jak przebiega taki masaż?
Masaż odbywa się na całym ciele masowanego, a także na otaczających go ciałach energetycznych. Charakterystyczne w tym masażu jest to, iż masażysta używa do masowania również przedramion i wykonuje taneczne, pełne gracji ruchy. Nadaje to charakteru rytualnego i charakteryzuje się wyjątkową harmonią i pięknem.
Nie ma sztywnych reguł, ułożonego "procesu" wykonywania masażu Lomi Lomi. Masażysta pracuje intuicyjnie, ze względu na to masaż może być czasami delikatny, wykonywany jakby w zwolnionym tempie, bardzo odprężający. Czasami z kolei może nabrać tempa, być żwawszy wzmacniając i ożywiając ciało. W trakcie masażu ciało robi się miękkie i rozluźnione pozwalając masowanemu na pobranie dużej ilości energii życiowej, zmianę wzorców myślowych, przekonań i ograniczeń.


Efekty masażu Lomi Lomi:

  •  uczucie ulgi dla mięśni, poprawa elastyczności stawów,
  •  poprawa krążenia limfatycznego, tętniczego i żylnego,
  •  poprawa funkcji oddychania, trawienia i wydalania,
  •  harmonizacja systemu nerwowego,
  •  służy oczyszczeniu, wzmocnieniu i uzdrawianiu.


Masaż ten, jest również wskazany dla kobiet w ciąży, gdyż głęboko relaksuje zmniejsza ból pleców i ulepsza funkcje brzuszne. Może być wykonywany również osobom starszym.
 

Menu

Start

MZOZ

POZ

RTG

Specjalistyka

Ambulatorium

Profilaktyka

DPS

Galeria

Rehabilitacja

Spacer

Kontakt

 

Partner

87-800 Wlocławek, ul. Kilińskiego 16
54 2311062